Strona główna Hodowla Koty Kocięta Poprzednie mioty Linki Kontakt
     

   »   OUR CATS           ABOUT US         AVAILABLE KITTENS         PAST KITTENS          CONTACT          LINKS         BICOLOUR
Wiecej o nas... Catmadness *Pl

Zapraszamy do krótkiego opisu naszej pracy hodowlanej.


 Przede wszystkim, pragniemy podziękować za odwiedziny. Jest nam niezmiernie miło gościć Państwa na naszej stronie!

Kilka zdan o kotach Perskich.

Ta szczególna rasa kotów pojawiła się w Europie około roku 1520, jest więc jedną z najstarszych znanych ras na świecie!
Na początku ich wygląd znacznie różnił się od dzisiejszego typu, jednak już wtedy ich uroda zdobywała wiele serc.
Aktualny standard persa, to masywna budowa ciała, krótkie łapki i tułów zakończony puszystym i niedługim ogonem sięgającym łopatek. Również  pyszczek persa w standardzie rasy ma ściśle określone parametry, ale nie trzeba ich znać ponieważ wystarczy jeden rzut oka, by stwierdzić, że jest on zupełnie inny od całej reszty kotów rasowych.
Najbardziej puszyste z puszystych!Wygląd tych pięknych kotów sprawił, że jeden z nich znalazł się w naszym domu, ale miłość do nich dopełniła się kiedy lepiej poznaliśmy ich charakter. Nie są to typowe koty pod żadnym względem.
Po pierwsze są to kanapowce! Doskonale odnajdują się w domu gdzie jest ciepło, a pełna miska zawsze podstawiona blisko (!) pod nosem... Ten spokój emanuje i zaraża wszystkich wokoło.Po drugie persy uwielbiają towarzystwo człowieka i przywiązują się bardzo do swojej rodziny! Nie lubią być długo same, jeśli tak się dzieje kot przesypia większość dnia. Po dłuższej rozłące na pewno będzie od progu zwracał na siebie uwagę właściciela, kręcąc się pod nogami i domagając atencji.

Zdażyło nam się raz wyjechać na dłużej całą rodziną, ówczesna nasza jedyna kotka (pers) została pod najbardziej troskliwą opieką naszej babci. Mimo to kotek przez pierwsze trzy dni naszej nieobecności nie chciał wcale jeść! Omijał miskę z jedzeniem bardzo konsekwentnie! Był osowiały, mało się ruszał i w ogóle nie przypominał siebie, czym na prawdę nieźle wszystkich nastraszył.

Czwartego dnia podchodził do miski i jadł tylko tyle żeby się nie przewrócić, choć babcia dawała mu jego ulubione serki i smakołyki.
Po naszym powrocie kotka wyglądała jak cień siebie samej, jednak duch wrócił od razu! Łasiła się do wszystkich i biegała po domu od pokoju do pokoju, a później wpadła w miski i jadła. Wspominamy to do dzisiaj, ponieważ nikt z nas nie pomyślałby wcześniej, że kot tak silnie przywiązuje się do człowieka.


Trzeba zatem uważać na zbyt częste lub długie wyjazdy. To na pewno nie będzie dla persa nic przyjemnego, a nawet może negatywnie odbić się na jego zdrowiu.

Ważna uwaga, koty perskie nie mają w swojej naturze wspinania się, skakania wysoko i wdrapywania  na wyższe punkty obserwacyjne. Jest to cecha na wagę złota jeśli myślimy do kocie domowym. Persy nie skaczą po meblach, nie potrzebują kocich drzewek sięgających sufitu.

Jeżeli natomiast chcemy aktywnie spędzić trochę czasu z persem, przydadzą się zabawki typu piórko na patyku, światełko lasowe lub piłeczka na sznurku, ale zawsze pod opieką. Nie zostawiamy kota z takimi zabawkami samego, ponieważ może on zaplątać się w sznurek, albo wbić patyk w oko i zrobić sobie krzywdę!
Intensywna zabawa z persem kończy się po około 20 minutach. Koty te mają słabą kondycję, krótkie łapki, pulchna sylwetka i lenistwo we krwi, to  nie są cechy sportowca. Dorosłe koty (powyżej 3 lat) są zdecydowanie mniej zainteresowane bieganiem, raczej przyjdą po dodatkwą porcję głaskania.
Nasze koty i maluchy. Wychowanie.Najważniejsze dla kota jest poczucie bezpieczeństwa! Zaufanie którym kot obdarza właściciela to początek pięknej relacji kot-człowiek. Oczywiście jest to dobrostan na który składają się różne czynniki, ale podstawą jest rozumienie i odpowiedzialność człowieka i to na nim spoczywa cała "robota".

Kot perski nie ma w sobie nawet cienia agresji, jest to kot który bardzo łatwo nawiązuje kontakt z ludźmi. Jest ciekawski przez co nikt nie przyjdzie do domu niezauważony przez niego. Jeśli czuje się pewnie w swoim domu, nie będzie bał sie gości, chętnie podejdzie i da się głaskać a nawet brać na ręce osobom które widzi pierwszy raz!

Dzieci, szaleją za persami. Jest to zawsze zabawne, kiedy dziecko otwiera szeroko oczy patrząc na puchatą małą kulę!
I tutaj mała uwaga, często dziecko piszczy albo biega za kotem, wtedy oczywiście kot będzie uciekał. Nie ma mowy żeby pers brał udział w tych krzykach i podskakiwaniu. Trzeba poczekać, aż dziecko ochłonie i można dać mu do ręki piórko albo inną zabawkę na sznurku i kot po chwili będzie się z nim bawił.


Narodziny - czyli poczatek
Nasze kociaki są z nami oswajane od maleńkości. Przychodzą na świat u nas w domu, są doglądane niemal 24 godziny na dobę, czasem nawet dokarmiane ręcznie. Głaskane i przytulane od pierwszych tygodni życia.


Dorastają mając do dyspozycji cały pokój, swoje zabawki i posłanka. Nie zamykamy kotów w klatkach. Jesteśmy hodowlą domową! Jest to wartość z której nigdy nie zrezygnujemy. Odpowiednia socjalizacja kota od samego początku, jest niezwykle ważna, buduje w nim otwartość i pewność siebie. Kociaków przed pierwszym szczepieniem nie wypuszczamy z domu i ograniczamy kontakt z obcymy ludźmi.

Uczone są i przyzwyczajane do codziennej pielęgnacji. Czyli: kąpiele, mycie uszu, przecieranie oczu, przycinanie pazurków oraz  cała pielęgnacja futra, nie jest im obca, choć jedne lubią ją mniej, a inne bardziej.


Jakie koty hodujemy
Linie hodowlane można obejrzeć w rodowodach i liniach pokoleniowych, które są umieszczone pod każdym opisem poszczególnego kota. Są to bardzo silne linie z całego świata, koty z bardzo wysokimi tytułami znane w całym "perskich świecie".  Dlaczego jest to ważne? Ponieważ wielu hodowców pracowało na obecny typ kota perskiego i szanując pracę poprzedników pragniemy dalej rozwijać ten typ!

Preferujemy umaszczenie typu bikolor, co łatwo zauważyć ponieważ od samego początku tak dobieraliśmy nasze koty, aby właśnie ta cecha była naszą rozpoznawalną. Hodujemy koty typu bi-colour, arlekin i van i tylko takie kocięta przychodzą na świat w naszej hodowli.

Można spodziewać się kolorów:
rudy z białym
kremowy
z białym
czarny z białym
niebieski z białym
szylkret.
Serdecznie zapraszamy do podstrony kocięta jeżeli szukają Państwo kociaka pod swój dach

Serdecznie pozdrawiamy!


Hodowla Catmadness *Pl

Nasze zwierzeta hodowlane

 
 
w górę
 Kontakt:
Hodowla Catmadness
miasto 43-100 Tychy, Śląsk
adres e-mail kontaktowy: [email protected]
Nasz adres facebook: https://www.facebook.com/Catmadness

Copyright 2008 - 2019 ©Catmadness Hodowla kotów perskich Wszelkie prawa zastrzeżone
Wszystkie Zdjęcia na stronie są wyłączną własnością hodowli Catmadness *PL! Kopiowanie zabronione.